Welcome

Ankara’da CETURK Java Teknolojileri Etkinliği

13 Haziran Cumartesi günü CETURK ODTÜ Kültür Kongre Merkezi’nde Java Teknolojileri etkinliği düzenliyor. Ocak ayındaki etkinlik Çankaya Üniversitesi’de gerçekleşmişti ve oldukça verimli olmuştu. Bu seferki etkinlikte de yine ilginç konular katılımcılara sunulacak.

13 Haziran’daki sunumlarla ilgili kısa bilgiler vermek istiyorum. İlk olarak, Hasan Türksoy Google Web Toolkit’i tanıtacak. GWT çıktığı ilk günden beri, RIA geliştirme konusunda JSF, Wicket vb. teknolojilere ciddi bir alternatif olarak karşımızda duruyor. Bu sunumda GWT’yi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Ümit Vardar ise EJB 3.1’deki yeniliklerden bahsedecek. Mustafa Daşgın ve Mustafa Demir uzun süredir Spring Web Servis Framework’ünü kullanıyorlar. Spring’in web servis geliştirmede benimsediği “contract first” yaklaşım başta olmak üzere, framework ile ilgili dikkate değer tecrübelerini bizimle paylaşacaklar. Mehmet Gürsul ise OSGI hakkında bir sunum yapacak. OSGI’ın JEE dünyasında classpath, jar versiyonlarındaki çakışmalar, modülerite gibi kronikleşmiş problemlere nasıl çözüm ürettiğinden bahsedecek. Son olarak ben de kurumsal uygulamalarda sıkça karşımıza çıkan audit loglama ihtiyacından, audit loglama yöntemlerinen ve bu ihtiyaçların AOP ve ORM teknolojileri kullarak nasıl çözülebileceğinden bahsedeceğim.

Etkinliğin gerçekleşmesinde önemli katkıları olan İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş.’ye, i-Con’a ve CETURK’e teşekkür etmek istiyorum. Umarım Ankara’daki Java geliştiricileri ve teknoloji meraklıları için faydalı ve verimli bir gün olur.

Etkinliğe katılım her zaman olduğu gibi ücretsiz olacak. Katılım için ceturk at ceturk.com‘a mesaj atmanız veya etkinlik sayfasından kayıt yaptırmanız yeterli. Detaylı bilgiyi etkinlik sayfasından öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.