Welcome

Hakkımda

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan ve Java ile tanışıklığı 1998 yılına değin uzanan Kenan Sevindik, 20 yılı aşkın bir süredir Java teknolojileri ile aktif biçimde çalışmaktadır. Bu nedenle sektördeki diğer eğitim kurumlarından ve eğitmenlerden farklı olarak gerçekten uzmanı olduğu konularda uzun tecrübeler sonucu edindiği bilgi birikimi ve deneyimi IT sektörümüze sunmakta, katılımcılara sadece tecrübe edilmiş, rafine ve projelerinde faydalanabilecekleri bilgiyi aktarmaktadır.

İlk çıktıkları dönemden bu yana Spring Application Framework, Spring (Acegi) Security Framework, Hibernate Persistence Framework gibi teknolojilerle aktif biçimde çalışmaktadır. Bu frameworklerle ilgili pek çok çözüm geliştirmiş olup, edindiği tecrübeleri ve çözümlerini değişik ortamlarda bu teknolojilerin kullanıcıları ile de paylaşmaktadır. Özellikle nesneye yönelik programlama, design patterns, aspect oriented programlama ve enterprise web uygulamalarında güvenlik konuları da uzun yıllardır yakından ilgilendiği konular arasındadır.

Kariyeri boyunca enterprise Java teknolojileri ile geliştirilen pek çok projenin hemen her safhasında görev almış olup, hali hazırda değişik kurum ve kuruluşlara koçluk, danışmanlık hizmetleri vermektedir. Java teknolojileri ile ilgili olarak Java Programmer, Web Component Developer, Business Component Developer ve Vaadin UI Framework Developer sertifikalarına sahiptir.

Wiley Publishing tarafından 2015 yılında yayımlanan Beginning Spring isimli kitabın yazarları arasında yer alan Kenan Sevindik, edindiği deneyimlerini ve tecrübesini uzun yıllardır çeşitli organizasyonlarda ve seminerlerde konuşmacı ve yazar olarak da yazılım geliştiricilerle paylaşmaktadır.