Welcome

Hakkımda

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden 1999 yılında mezun olan ve Java ile tanışıklığı 1998 yılına değin uzanan Kenan Sevindik, 20 yılı aşkın bir süredir Java teknolojileri ile aktif biçimde çalışmaktadır. Özellikle mikroservis mimarileri, DDD, object oriented programlama, TDD, design patterns, aspect oriented programlama ve enterprise web uygulamalarında güvenlik de uzun yıllardır yakından ilgilendiği konular arasındadır.

Spring Application Framework, Spring (Acegi) Security Framework, Hibernate Persistence Framework gibi teknolojilerle ilk çıktıkları dönemlerden bu yana aktif biçimde çalışmaktadır. Bu frameworklerle ilgili pek çok çözüm geliştirmiş olup, edindiği tecrübeleri ve çözümleri değişik platformlarda bu teknolojilerin kullanıcıları ile de paylaşmaktadır.

Kariyeri boyunca kurumsal Java teknolojileri ile geliştirilen pek çok projenin hemen her safhasında görev almış olup, değişik kurum ve kuruluşlara yazılım mimarlığı, danışmanlık ve eğitim hizmetleride vermiştir. Halihazırda çalışmalarına Udemy’de Software Architect olarak devam etmektedir.

Java teknolojileri ile ilgili olarak Java Programmer, Web Component Developer, Business Component Developer ve Vaadin UI Framework Developer sertifikalarına sahiptir. Wiley Publishing tarafından 2015 yılında yayımlanan Beginning Spring isimli kitabın yazarları arasında yer alan Kenan Sevindik, edindiği deneyimlerini ve tecrübesini uzun yıllardır çeşitli organizasyonlarda ve seminerlerde konuşmacı olarak da yazılım geliştiricilerle paylaşmaktadır.